جمعه 3 اسفند ماه 1397  -  Friday, February 22, 2019
فرهنگ و هنر
جمعه 14 اسفند ماه 1394 ساعت 5:55

انتشار مجموعه مقالات دکتر علی حق شناس در قالب یک کتاب

کتاب "ساختار سیاسی اجتماعی عربستان و شش مقاله علمی پژوهشی دیگر" اثر دکتر علی حق شناس که عمدتاً حاوی مجموعه مقالات وی در روزنامه اطلاعات است، توسط انتشارات دانشگاهی روزگار به چاپ رسید.

در این مجموعه، هم‌چنین پاورقی‌های منتشر شده‌ی نویسنده و منتخبی از گفت‌وگوهای سیاسی- تحلیلی این فعال سیاسی با پایگاه‌های خبری تا سال 1394 که حاوی نکات قابل توجهی در حوزه‌ی مورد مصاحبه می‌باشد به چاپ رسیده است.


محمد عزیزی مدیر انتشارات روزگار، در مقدمه کتاب آورده است:

«سلسله مقالات علمی پژوهشی پیش رو حاصل تلاش‌ چشم‌گیر جناب آقای دکتر علی حق‌شناس از نویسندگان خوش قلم و فاضل علوم سیاسی و تاریخ است که عمدتاً طی سال‌های 1378 تا 1391 در روزنامه اطلاعات (سرویس بین‌الملل)  منتشر شده است.


مقالات مندرج پس از انتشار، مورد استقبال قابل توجه پژوهش‌گران عرصه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل واقع گردیده است و از منابع مهم پژوهشی مورد استفاده در دانشگاه می‌باشد.


از ویژگی‌های بارز این سلسله مقالات، حجم کم نظیر اطلاعات با ارزش پیرامون موضوع مقاله است که در آن نویسنده ابتدا ضمن آشنا ساختن خواننده با کلیات، با ارائه یک چارچوب تئوریک همسو و طیف گسترده‌ای از داده‌های مستند، مقصود نهایی را بیان نموده و مقاله را به شکلی حرفه‌ای و روان به بحث نهایی و نتیجه‌گیری می‌رساند.


چنین است که مقالات پیش رو فارغ از رعایت کامل اصول علمی پژوهشی، از منظر خوانندگان غیردانشگاهی نیز گیرایی و جذابیت خود را دارا شده و ارزش گفتارها را دو چندان نموده است.


امید است با تهیه و تنظیم مجموعه‌ی حاضر گامی سازنده در جهت دسترسی صحیح پژوهش‌گران گرامی و علاقه‌مندان برداشته شود».


مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری