جمعه 3 اسفند ماه 1397  -  Friday, February 22, 2019
اجتماعی
چهار شنبه 26 اسفند ماه 1394 ساعت 11:17

رییس جمعیت هلال احمر عنوان کرد آماده‌باش 45هزار هلال‌احمری در امداد نوروزی 95

صبح امروز همزمان با آغاز طرح نوروزی هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد که امدادگران و جوانان داوطلب هلال احمر طی 20 روز اجرای طرح امداد نوروزی در آماده‌باش کامل خواهند بود.

به گزارش پارس ایران، دکتر سید امیرمحسن ضیایی در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده‌ای چنار در شهرستان دماوند، با اشاره به آمادگی کامل هلال احمر در ارائه خدمات نوروزی به هموطنان خاطرنشان کرد: در مدت 20 روز اجرای طرح نوروزی بیش از 25 هزار امدادگر، 20 هزار جوان و یک هزار و 500 پزشک داوطلب برای اجرای این طرح‌ها فعالیت دارند.

وی با تاکید بر رخداد حدود 16 هزار تصادف در هر سال و معلولیت و آسیب دیدگی بسیاری از هموطنان در حوادث جاده‌ای امیدواریم با تلاش‌های هلال احمر، اورژانس، راهداری، راهور و حمایت‌های رسانه‌ها شاهد روزی باشیم که هیچ فردی در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست ندهد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در بیشتر حوادث جاده‌ای عامل انسانی دخالت دارد، افزود: آموزش، تشویق و توصیه به مردم برای رعایت نکات ایمنی مخصوصا در سفرهای نوروزی می‌تواند در کاهش این وقایع بسیار موثر باشد.

بنابر اعلام اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، ضیائی با اشاره به اینکه پایگاه چنار شهرستان دماوند از جمله واحدهای اقماری حمایتی استان تهران است، تصریح کرد: به روز بودن و آمادگی کامل این پایگاه و سایر پایگاه‌های مهم از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی در دستور کار جمعیت هلال احمر است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری