جمعه 3 اسفند ماه 1397  -  Friday, February 22, 2019
بین الملل
شنبه 14 مرداد ماه 1396 ساعت 18:3

بیانیه اتحادیه اروپا درباره سفر موگرینی به تهران؛ موگرینی بر تعهد اتحادیه اروپا به برجام تأکید کرد

به گزارش گروه بین الملل پیرنا، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در خصوص سفر «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون رئیس کمیسیون اروپا به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد: در این سفر، موگرینی همچین نشست‌های دوجانبه‌ای با روحانی، جواد ظریف وزیر خارجه ایران  و اکبر ولایتی مشاور سیاست خارجی رهبر معظم ایران برگزار کرد و در میزگردهایی در شورای سیاست خارجی ایران به ریاست کمال خرازی وزیر خارجه سابق ایران شرکت کرد».


بنا بر این بیانیه، موگرینی در نشست‌های دو جانبه در خصوص وضعیت اجرای برجام گفت‌وگو کرد.


اتحادیه اروپا در ادامه افزود، رئیس‌ سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد برجام همانطور که در 6 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید شده است و همچنین از طریق نتایج اقتصادی که پس از لغو تحریم‌های اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته‌ای،  در حال تحقق اهداف خود می‌باشد.


موگرینی بر تعهد بی‌نظیر اتحادیه اروپا بر برجام تأکید کرد و بر اهمیت تاریخی، ابعاد چندجانبه و اهمیت این توافق برای ثبات منطقه ای و جهانی تأکید کرد.


بر اساس این گزارش، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم اجرای کامل و مؤثر توافق توسط تمامی طرفین در سراسر بازه این توافق تأکید کرد.


این بیانیه می افزاید؛ «نماینده ارشد اتحادیه اروپا همکاری دوجانبه میان اتحادیه اروپا و ایران در حوزه‌‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد و دو طرف بر تمایل خود به گسترش این همکاری تأکید کردند و مذاکرات در نشست بعدی گفت‌وگوهای سطح عالی ادامه خواهد داشت».


در پایان این بیانیه آمده است که موگرینی در خصوص اوضاع منطقه با مقامات ایرانی رایزنی کرد و همچنین بر حمایت از یک مکانیسم منطقه‌ای گفت‌وگو کرد و همچنین یافتن سریع یک راه حل سیاسی برای درگیری‌های سوریه بحث‌هایی را صورت داد.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری