پنج شنبه 31 خرداد ماه 1397  -  Thursday, June 21, 2018
بین الملل
شنبه 26 فروردين ماه 1396 ساعت 14:29

وزیر دفاع اسبق آمریکا هشدار داد؛ تهدید های ترامپ خطر جنگ هسته ای را افزایش می دهد

به گزارش گروه بین الملل پیرنا، «لئون پانتا» وزیر دفاع پیشین ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی نیوز» هشدار داد که رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ممکن است به جنگ هسته ای بینجامد که به قیمت جان میلیون ها انسان تمام خواهد شد.


وی با بیان این مطلب که لحن تهدید آمیز ترامپ در مواجهه با «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی، خطر جنگ هسته ای در آسیای شمال شرقی را افزایش می دهد، گفت: این مقوله نیازمند احتیاط است. ما نباید به هیچ اقدام شتاب زده ای دست بزنیم.


پانتا در ادامه هشدار به دولت جدید واشنگتن، گفت: شکی نیست که ما با یک انبار باروت مواجه هستیم اما توجه داشته باشیم که در برهه زمانی فعلی احتمال اقدام تحریک آمیزی چون آزمایش بمب هسته ای وجود دارد و حرف های (تهدید آمیز) دولت واشنگتن نیز حجم به مراتب بیشتری از این نوع تحریکات را موجب می شود.


گفتنی است اعزام ناو گروه «کارل وینسون» آمریکا به غرب اقیانوس آرام در مجاورت شبه جزیره کره و هشدار پیونگ یانگ مبنی بر آمادگی برای حمله پیش دستانه و در نهایت اخطار چین درباره قریب الوقوع بودن جنگ واشنگتن- پیونگ یانگ، جو سیاسی حاکم بر منطقه پاسیفیک را بسیار ملتهب کرده است به ویژه آنکه حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه و استفاده از بزرگترین بمب غیر هسته ای آمریکا در افغانستان؛ ماهیت غیر قابل پیش بینی اقدامات دونالد ترامپ را در راستای قدرت نمایی دولت جدید واشنگتن بیش از پیش آشکار می کند.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری