پنج شنبه 31 خرداد ماه 1397  -  Thursday, June 21, 2018
سیاست
چهار شنبه 4 اسفند ماه 1395 ساعت 19:58

عفو بین‌الملل: اظهارات سمی ترامپ جهان را جای تاریکتری کرده استبه گزارش پیرنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، عفو بین‌الملل در گزارش سالانه‌اش با پوشش ۱۵۹ کشور اعلام کرد، اصولی چون "شرافت و برابری انسانی" از سوی سیاستمدارانی که به دنبال شرکت در انتخابات هستند مورد هجمه قرار گرفته و این مورد درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که ۲۰ ژانویه روی کار آمد، به حد صفر کاهش یافت.


این نهاد حقوق بشری با صدور بیانیه‌ای گفت: لفاظی‌های سمی کمپین دونالد ترامپ نمونه یک رویه جهانی به سمت "سیاست تفرقه‌آمیزتر و خشن‌تر" است. با افزایش لفاظی‌های تنفرآمیز علیه مهاجران در سراسر اروپا و ایالات متحده،‌جهان به "مکانی تاریک‌تر و بی ثبات‌تر" تبدیل شده است.


عفو بین‌الملل همچنین تاکید کرد: اولین نشانه‌ها از سخنان ترامپ حاکی از یک سیاست خارجی‌ بود که به صورت چشمگیری همکاری چندجانبه را تضعیف و عصر جدیدی از بی‌ثباتی بیشتر و تردید مشترک ایجاد می‌کند.


با این حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جمهوری‌خواه آمریکا خودش را "فردی با حداقل نژادپرستی" و "کمترین احساسات ضد یهودی که تا به حال دیده‌اید" معرفی می‌کند و تاکید دارد که اولویت او محافظت از ایالات متحده آمریکا در مقابل "تروریسم" است. دولت یک ماهه ترامپ،‌ طی همین مدت کوتاه با صدور دستورهای اجرایی جنجالی علیه مهاجران و حمله به رسانه‌ها مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.


عفو بین‌الملل همچنین تاکید کرد که جنبش‌ها و پیام‌های پوپولیستی در اروپا نیز معمول‌تر شده است؛ خصوصا در لهستان و مجارستان.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری